На порталі domik.ua підбито попередні підсумки голосування за найкомфортніший населений пункт Київщини.

Спеціалісти з нерухомості зважають на підвищений попит на нерухомість у приміській зоні Києва. Дістатися до метро звідси буває навіть швидше, ніж з деяких районів столиці, а розвинена інфраструктура поєднується з порівняно низькою заселеністю і наявністю острівців незайманої природи – лісів, озер, річок, парків.

Портал нерухомості domik.ua регулярно проводить голосування щодо найбільш привабливого містечка Київщини для проживання. Респондентів просили врахувати такі показники, що відображають якість життя в тому чи іншому населеному пункті:

  • Близькість до столиці, зручність транспортних комунікацій, завантаженість шляхів;
  • Екологія (стан повітря, наявність промислових і рекреаційних зон, озеленення);
  • Соціальна інфраструктура: магазини, школи, дитсадки, спортивні центри;
  • Потенційні загрози: стихійні лиха, промислові та екологічні катастрофи;
  • Стан житлового фонду;
  • Щільність населення і контингент.

За підсумками голосування впевнене лідерство тримає Ірпінь. Схоже, що 80-тисячне містечко поставило на меті подолати 100-тисячний рубіж – адже наразі тут нараховують 83 новобудови, що більше, ніж навіть у великих обласних центрах. Ірпінь – знане курортне містечко з безліччю санаторіїв та дитячих таборів. До послуг містян – більше десятка шкіл та дитсадків, а також відома на всю країну Податкова академія. В місті обладнано кілька парків і скверів. До Києва нещодавно було прокладено нову дорогу, чим значно розвантажили Варшавську трасу, що проходить північніше. Окрім кількох маршруток, до Києва можна дістатися також електричкою. Проте містян непокоїть, що інтенсивна забудова негативно відіб'ється на екології міста.

Друге місце в рейтингу дісталося Броварам. 100-тисячне місто має понад 10 шкіл і два десятки дитсадочків. Також в місті наявна значна промислова інфраструктура. З Києвом Бровари поєднані магістральною дорогою, якою справно курсують маршрутки, і залізницею. В місті функціонує величезний аквапарк, де люблять відпочивати і кияни.  А от новобудов у Броварах порівняно небагато – лише 15. Проте одна з них – 26-поверховий хмарочос. Основним недоліком міста вважається розташування на лівому березі, через що тим, хто працює на правобережжі Києва, доводиться долати мости і стояти в заторах.

На третьому місті – Буча. Чисельність населення цього містечка також впевнено росте, і вже сягнула 32 тисячі. Ще 21 новобудова незабаром заселиться новими бучанцями. «Ахілесова п’ята» містечка – транспорт. Єдиним шляхом сполучення з Києвом є вузька і перевантажена Варшавська траса, через що регулярно виникають транспортні затори. Приміські поїзди, натомість, ходять рідко, і їхній стан є вкрай незадовільним.

Четверте місце посів Вишгород. Завдяки активній забудові, населення північного супутника Києва теж перевалило за 30 тисяч, і зростає надалі – незабаром введуть ще 16 новобудов. До міста легко дістатися маршрутками, а ось дизель-потяг, запущений кілька років тому, довелося скасувати. Беззаперечною перевагою Вишгорода є наявність набережної Київського водосховища, що перетворилася на місце проведення загальноміських свят. Є в місті і визначні історичні пам’ятки – як з часів давнини (адже місто було резиденцією київських князів і є усипальницею Бориса та Гліба – перших руських святих), так і сучасні – в першу чергу, Межигір’я, де відкрили парк і музей. Також на околиці працює величезна промзона, де містяни зможуть знайти роботу. Найбільше ж городяни потерпають від недостатньої кількості освітніх закладів – 3 школи і 4 дитсадка перевантажені охочими. Проте висока якість будівництва і порівняно низька ціна приваблюють охочих з інших регіонів України

Нарешті, на п’ятому місці – Софіївська Борщагівка, село, що межує з Кільцевою дорогою столиці. Незважаючи на свій сільський статус, Софіївська Борщагівка активно зростає за рахунок типово міської забудови – тут здійснюється 27 новобудов, у т.ч. багатоповерхових. Проте, місцеві мешканці скаржаться на брак торгівельних та розважальних закладів, а також перевантаженість автошляхів.

googlef3f44d3f0ec0258c.html