Нацкомфінпослуг підбив підсумки роботи страхового ринку України за 1 півріччя 2017 р.

За 1 півріччя 2017 року населенню було надано страхових послуг майже на 7 млрд. грн., повідомив агентству "Інтерфакс-Україна" член Нацкомфінпослуг Олександр Залєтов. Минулого року обсяг страхових послуг для населення становив лише 6 млрд. грн.

Таким чином, вперше обсяг ринку страхування фізичних осіб перевершив обсяг корпоративного страхування - на 323 млн грн або на 4,8%.

Найбільш популярними послугами у населення є ОСЦПВ (1,5 млрд.), КАСКО (1,4 млрд.) і страхування життя (1,2 млрд.). Суттєво відстають такі види страхування, як ДМС (0,5 млрд.), страхування від нещасних випадків і страхування майна (по 0,4 млрд.).

На думку експерта, раніше зростання обсягів страхування обумовлювалося валютним фактором (зростання курсу спричиняло збільшення обсягів платежів). Натомість, наразі основною рушійною силою є активізація продажів автомобілів і збільшення попиту населення на якісні медичні послуги. Проте, варто відзначити і не дуже ринкові фактори зростання саме роздрібного сегменту ринку, що полягає у нав’язуванні страхових послуг при банківському кредитуванні, придбанні побутової техніки, користуванні кредитними картками. При такому примусовому страхуванні тарифи є значно вищими за ринкові, а відмовитися від таких послуг буває дуже складно. Зрозуміло, що таке недобросовісне страхування не сприяє зростанню довіри та лояльності до страхування з боку споживачів послуг.

Подальший розвиток роздрібного страхування буде вимагати від страховиків не тільки інноваційних страхових продуктів і технологічних рішень, але й адекватної платоспроможності та клієнтоорієнтованості.

googlef3f44d3f0ec0258c.html