Нацкомфінпослуг регламентує способи укладення електронних договорів страхування в Україні

Нацкомфінпослуг затвердила проект Положення про особливості укладання електронних договорів ОСЦПВ. Цей документ розроблений відповідно до Законів України «Про ОСЦПВ» і «Про електронну комерцію». Він встановлює основні правила укладання страхових договорів в електронній формі, в т.ч. обов'язки страховика.

Керівник регулюючого органу Ігор Пашко висловив надію на те, що перші поліси ОСЦПВ в електронній формі будуть оформлені вже в 3 кварталі цього року, що увінчає 6-річні зусилля по впровадженню цієї інновації на ринок.

Відтепер автовласники, крім традиційного оформлення договору автоцивілки в паперовому вигляді, зможуть оформляти договір в режимі онлайн і отримувати електронні копії страхових документів.
Департамент методології Нацкомфінпослуг найближчим часом розробить документ, в якому будуть описані можливі способи укладання договорів страхування, в т.ч. і електронних.

- "Ми спробуємо більш зрозумілою мовою пояснити, як це можна робити. Практично задекларувати позицію державного органу, що це потрібно, можна, правильно. Ми сподіваємося, що страховики підхоплять такі речі і будуть працювати в онлайні активніше. Але поки, я думаю, що це не буде мати масового розвитку (по інших видах страхування). В основному, це будуть договори страхування від нещасного випадку і туризм. ми зараз проведемо навчання комісії. Я не думаю, що в найближчі пару років це стане основним напрямком, але ми до цього рано чи пізно прийдемо, " - заявив член Нацкомфінпослуг Денис Ястреб.

Нагадаємо, що в інтернет-магазині нашої компанії http://ugic.com.ua/strakhuvannya-transportu/ostspv-avtotsyvilka/ можливе оформлення та оплата поліса в режимі онлайн. Однак, оскільки на сьогодні наявність поліса ОСЦПВ в паперовому вигляді вимагається органами дорожнього контролю, наша компанія, дотримуючись вимог закондавства, оформляє поліс в паперовому вигляді та організовує його доставку кур'єрською поштою - абсолютно безкоштовно.

googlef3f44d3f0ec0258c.html