Нацкомфінпослуг затвердила проект Положення про особливості укладання електронних договорів ОСЦПВ

Нацкомфінпослуг затвердила проект Положення про особливості укладання електронних договорів ОСЦПВ

 

Таким чином, втратить силу розпорядження Нацкомфінпослуг №673.
 

Положення розроблене відповідно до Закону «Про ОСЦПВ» і Закону «Про електронну комерцію» і визначає обов'язки страховика і основні правила укладання електронних договорів страхування. Робота із впровадження електронних полісів «автоцивілки» велася протягом 6 років.

Нове Положення визначає, що власники транспортних засобів зможуть укладати договори страхування не тільки в традиційній паперовій формі, але й через інтернет, з отриманням електронних страхових полісів. При цьому, МТСБУ забезпечить можливість перевірки клієнтом чинності укладеного таким чином поліса через єдину централізовану базу даних ОСЦПВ, що має стати вагомим фактором у боротьбі зі зловживаннями на ринку. Після реєстрації всіх полісів в базі, ймовірність придбання поліса у шахраїв буде зведено до мінімуму, а споживачі фінансових послуг отримають додаткові гарантії майбутніх виплат.

Також завдяки впровадженню електронного полісу спроститься можливість перевірки його наявності з боку поліції, яка також зможе це робити за допомогою доступу до централізованої бази даних.

Електронний поліс ОСЦПВ може з'явитися орієнтовно у вересні, проте паперова версія полісів буде паралельно існувати принаймні ще рік. Тривалість цього перехідного періоду наразі обговорюється. Як повідомили в Нацкомфінпослуг, місяць відведений на прийом пропозицій та рекомендацій від страховиків та МТСБУ, 4-5 місяців – на процедурні питання, включаючи узгодження в держорганах, зокрема – Міністерстві юстиції.

 

Для укладення договору власник транспортного засобу вносить відомості, необхідні для укладення договору. Страховик, на підставі отриманої заяви на страхування, формує пропозицію щодо укладання договору у формі проекту страхового поліса, яка реєструється в єдиній базі даних. Ця пропозиція чинна протягом доби, в яку вона була сформована.

Після підписання електронного договору ОСАЦВ в системі автовласником, страховик реєструє страховий поліс в єдиній централізованій базі, і направляє страхувальнику електронною поштою підтвердження укладення електронного договору.

 

Електронний договір страхування вважається укладеним з моменту отримання страховиком відповіді від автовласника і набуває чинності з дати, зазначеної в полісі, але не раніше дати його реєстрації в єдиній централізованій базі даних.

 

Разом з підтвердженням здійснення електронної угоди страховик направляє страхувальникові перелік своїх представників, які здійснюватимуть врегулювання страхових подій, а також бланк повідомлення про ДТП встановленого МТСБУ зразка (включаючи європротокол).

На вимогу страхувальника страховик буде зобов'язаний надати візуальну форму страхового поліса, що підтверджує укладання електронного договору страхування в паперовій формі, завірену підписом страховика.

 

Таким чином, «Електронний поліс» - це запис в централізованій базі даних МТСБУ про укладений договір страхування. При цьому наявність такого запису є необхідною і достатньою умовою для визнання полісу чинним. Оформлення «електронного полісу» відбуватиметься в режимі online. Візуальна форма поліса, що є певним набором відомостей, може бути роздрукована на простому аркуші паперу або відображена у вигляді файлу, зокрема – з візуалізацією через мобільні електронні пристрої (ноутбуки, планшети, смартфони).

 

Як повідомляє портал Форіншурер, до впровадження «електронного полісу» МТСБУ запустить «пілотний» проект «Поліс-онлайн», який є перехідним форматом впровадження системи «електронний поліс», на період до прийняття відповідних змін до закону «Про ОСЦПВ».

Проект «Поліс-онлайн» передбачає роздруківку поліса в чинній на сьогодні паперовій формі на бланку встановленого зразка, із зазначенням перевірочного коду, який буде генерувати база даних МТСБУ.

Модель передбачає укладання договорів страхування повністю в електронній формі з використанням електронного підпису. При цьому паперова форма поліса на цьому етапі буде все ж таки друкуватися страховою компанією і передаватися страхувальникові.

 

Компанія «ЮНІСОН СТРАХУВАННЯ» не просто перебуває в тренді страхового ринку – вона його формує. Вже сьогодні ви маєте можливість придбати поліс «Автоцивілки» в режимі онлайн, скориставшись сервісом нашого інтернет-магазину http://ugic.com.ua/strakhuvannya-transportu/ostspv-avtotsyvilka/ або мобільним додатком «ЮНІСОН СТРАХУВАННЯ». При цьому, паперова версія поліса буде вам надіслана кур’єром абсолютно безкоштовно.

googlef3f44d3f0ec0258c.html