Новий порядок страхування сільгосппродукції з держпідтримкою в Україні набуває чинності 31 січня

31 січня 2017 року набирає чинності Наказ Мінагрополітики та розпорядження Нацкомфінпослуг від 29.11.2016 № 496/2957, яким внесено зміни до умов страхування, страхових тарифів і договір страхування аграрних ризиків з державною підтримкою.

Зокрема, зі страхових ризиків виключено зневоднення на землях, які підлягають примусовому зрошенню або поливу.
Також встановлено, що вигодонабувачем за договором є страхувальник або юридична особа, яка надає позику виробникам зерна з метою формування державного інтервенційного фонду шляхом проведення державних форвардних закупівель зерна, або призначена страхувальником особа (особи), що може (можуть) понести збитки в результаті настання страхового випадку.
Факт загибелі застрахованої озимої зернової с / г культури повинен бути підтверджений Актом весняного огляду та / або врегулювання збитків, підписаним страхувальником (його представником) і страховиком (уповноваженою ним особою).
Страхова вартість сільгоспугідь розраховується за формулою, згідно з якою базова страхова вартість (що складає на сьогодні 1250 грн / га) множиться на індекс цін виробників промислової продукції (у відсотках), розрахований за даними Держстату за період з початку 2013 року до кінця року, що передує року укладення договору, поділений на 100.
Детальніше про програми агрострахування - на сайті.

googlef3f44d3f0ec0258c.html