Новий проект уряду - Податкова реформа в Україні.

Довгоочікувана подія

Національній раді представлений урядовий проект Податкової реформи. Запропоновано досить цікава схема, реалізація якої за задумом творців дозволить з часом об'єднати податок на дохід з єдиним соціальним внеском.

Новий підхід

Основний упор зроблений на лінійну модель системи оподаткування. У чому суть? Основні податки:

  • ПДФО;
  • ПДВ;
  • ЄСВ;
  • на прибуток.

На першому етапі пропонується спрощення податкової системи у вигляді однакової ставки в 20% будь-якого з перерахованих податків. За задумом авторів це знизить податкове навантаження на зарплату і підприємства майже вдвічі. Головне завдання — підвищення ефективності та стабільності податкової системи. Очікується, що подібна лінійність і цілком конкурентна ставка повинні забезпечити інвестиційну привабливість. Чи так це — покаже життя.

На другому етапі (орієнтовно 2018) передбачається об'єднання ставок ПДФО та ЄСВ в один податок зі ставкою 20%. Це має значно зменшити навантаження на фонд заробітної плати з усіма можливими наслідками. Зараз це зробити неможливо хоча б тому, що ЄСВ є основним джерелом доходів Пенсійного фонду.

Передбачається значне розширення бази оподаткування за спрощеною схемою для приватних підприємців, що повинно значно оживити дрібний і малий бізнес. При цьому міністр фінансів стверджує, що підвищення оподаткування доходів громадян не передбачається.

Запропонована модель розвитку представляється досить цікавою. Але поки впевнено можна говорити лише про те, що запропоновані зміни значно спростять адміністрування податків. Національна рада реформ не прийняла остаточного рішення і продовжить обговорення проекту податкової реформи.

googlef3f44d3f0ec0258c.html