Обов'язкове медичне страхування в Україні впровадять в 2019 році

Система ОМС повинна запрацювати в Україні з 2019 року, говориться в Звіті про хід та результати виконання програми діяльності Кабінету міністрів в 2016 році. Документ представив прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

Перехід на систему обов'язкового медичного страхування дасть можливість рівного доступу населення до медичної допомоги, підвищити якість послуг в установах охорони здоров'я, а також мінімізувати витрати пацієнтів. При цьому, доходи медпрацівників збільшаться за рахунок ефективного розподілу бюджетних коштів.


"Сподіваємося, що ми знайдемо порозуміння з парламентом і зможемо прийняти закон про обов'язкове державне медичне страхування. Люди нічого не будуть додатково платити. Кошти, які ми сьогодні витрачаємо на медицину, будемо витрачати через систему страхування. Щоб кошти ходили за людиною", - сказав Володимир Гройсман.


У концепцію реформи системи охорони здоров'я входить пакет з 10 нормативних актів, серед яких найважливішим експерти називають Концепцію реформи фінансування охорони здоров'я.
Документ закріплює модель національного солідарного медичного страхування зі 100% покриттям для громадян. Передбачається, що страхові внески будуть платити через загальну систему оподаткування і консолідуватися в державному бюджеті.


Очікується, що в Україні почне діяти гарантований пакет медичної допомоги (це чітко обумовлений набір послуг і ліків, право на отримання якого мають всі громадяни країни). Цей гарантований пакет буде щорічно затверджуватися Кабміном і складатися з трьох так званих «списків» - «зеленого», «синього» і «червоного».


Послуги і ліки з «Зеленого списку» на 100% будуть покриватися державою. Це первинна, екстрена та паліативна медична допомога.


«Червоний список» буде містити перелік послуг, для яких не передбачено фінансування за рахунок держбюджету. Зокрема, це - естетична медицина, стоматологія для дорослих, крім екстреної, звернення до лікаря без направлення, а також забезпечення лікарськими засобами, ефективність яких не доведена.


«Синій список» - це перелік неекстренних планових послуг, покриття яких розділяє між собою держава і громадянин. Частка державної участі в цих видатках також буде визначатися щорічно.
Зменшити свою частку оплати пацієнт зможе за допомогою поліса добровільного медстрахування. На думку чиновників МОЗ, ринок для приватного медичного страхування стане значно ширшим, а ціни - значно нижчими. Для громадян, які не можуть скористатися послугами приватних страхових компаній, будуть існувати державні, а також місцеві програми додаткової адресної соціальної допомоги.

googlef3f44d3f0ec0258c.html