У 1 півріччі 2015 р. обсяг нарахувань до централізованих фондів МТСБУ перевищив 1 млрд. грн.

МТСБУ надало звіт за 1 півріччя, згідно якому у 1 півріччі 2015 р. обсяг нарахувань до централізованих фондів МТСБУ перевищив 1 млрд. грн. Фактичні активи склали 985,3 млн. грн. Як відомо, МТСБУ здійснює виплати з:

  • Фонду Захисту Потерпілих (ФЗП);
  • Фонду Страхових Гарантій (ФСГ).

Аналіз зростання

Кількісне зростання пояснюється багатьма факторами і не завжди означає тренд впевненого розвитку. Аналіз звіту підтверджує це.

Збільшення відрахувань до ФЗП обумовлено в основному зміною тарифів. На зростання також вплинуло збільшення ставок по відрахуваннях за порушення. У той же час реалізація полісів зменшилася на 12,2%. Повернення по регресним позовам знизилися на 7,8%, що, втім, може бути і позитивним сигналом, який свідчить про якість роботи. Те ж саме можна сказати про зниження виплат постраждалим за компанії, що втратили членство в Бюро.

Позитивним моментом можна вважати збільшення базових гарантійних внесків на 26,8%. Нарахування страховикам з використанням додаткового гарантійного внеску відповідно до нового порядку склали майже 39,3% ФЗП. Інвестиційний дохід і середньорічна дохідність портфеля виросли, що може свідчити про ознаки пожвавлення на страховому ринку.

Збільшення реалізації полісів відзначено по ФСГ (на 7,7%). Але основний приріст також пояснюється зростанням тарифів по зеленій карті. Не може не радувати зростання розміру зібраних премій на 103,7%. З іншого боку зросли видатки на врегулювання та регламентні виплати. Зате майже в 10 разів зменшилися виплати за фальшивими договорами за кордоном.

 

Висновки

Проміжний піврічний звіт не дозволяє, на жаль, зробити висновок про ознаки позитивних зрушень в страховому бізнесі України. Однак і приводів для зневіри немає. Страховий ринок живе і продовжує свій, нехай і повільний поки що, розвиток у найскладніших умовах.

googlef3f44d3f0ec0258c.html