Одна з найдавніших облігацій зберігається в Єльському університеті

Кажуть, що фінансові компанії - як гарний коньяк: з віком стають лише кращими.
А чи знаєте ви, що наразі існують цінні папери 17-го сторіччя, за якими продовжують отримувати відсотки?

В архіві Єльського університету зберігається облігація, випущена 15 травня 1648 року голландським кооперативом De Stichtse Rijnlanden, що складався з землевласників і заможних громадян, які управляли дамбами і каналами регіону Нижній Рейн. Документ випускали з метою знайти кошти для фінансування будівництва причалу на річці Лек.

Облігація являє собою шматок козячої шкіри. Термін погашення паперу не зазначили, а отже, він є безстроковим. В тексті облігації також зазначено, що по ній безстроково можна отримувати 5% відсотків річних (щоправда, процентна ставка була згодом знижена спочатку до 3,5%, а потім до 2,5%).

Єльський університет придбав документ у 2003 році за 24 тисячі євро. В 2015 році професор Герт Рувенхорст заради цікавості відправився в штаб-квартиру Управління водних ресурсів в голландському місті Утрехт і пред'явив облігацію. Яким же було його здивування, коли нідерладські чиновники виплатили йому нараховані за 26 років відсотки - близько 136,2 євро.

Фінансові установи, незважаючи на свій консерватизм, все частіше застосовують в своїй практиці зручні для клієнтів сучасні рішення. Прикладом такого сучасного рішення є інтернет-магазин ugic.com.ua, де ви можете оформити і оплатити договір страхування автоцивілки, каско, майна і особистого страхування.

googlef3f44d3f0ec0258c.html