Оприлюднено статистику ДТП за 1 півріччя 2017 року.

Оприлюднено статистику ДТП за 1 півріччя 2017 року.

Незважаючи на зростання загальної кількості дорожніх пригод, кількість ДТП з постраждалими зменшилось.

За 1 півріччя 2017 року зафіксовано 76,6 тисяч дорожньо-транспортних пригод. Щодня на українських автошляхах фіксується 423 аварії, що на 26 більше, ніж торік. Минулого року кількість ДТП на українських дорогах становила 72,2 тисяч. Зниження кількості ДТП зафіксовано лише в 6 областях – Луганській, Полтавській, Рівненській, Херсонській, Черкаській і Чернігівській. В решті регіонів спостерігається зростання аварійності. Найбільше – на 21% - зросла кількість ДТП на Миколаївщині; трохи менше (на 18%) зросла аварійність на Львівщині. Найбільша кількість аварій (майже 21 тисяча) зафіксовано в Києві. Зрозуміло, що в регіонах, де є великі міста, кількість ДТП найбільша: Одещина (6,7 тисяч), Харківщина (5,9 тисяч), Дніпропетровщина (5,5 тисяч), Львівщина і Київщина (по 5,4 тисячі). Найменше дорожніх пригод зареєстровано на Луганщині (357), Кіровоградщині (818) і Сумщині (861).

Разом з тим, кількість ДТП з постраждалими становила 11,9 тисяч, проти 12,2 тисячі минулого року. У цих пригодах загинуло 1377 осіб (минулого року - 1417), і 15273 особи дістали поранень (торік - 15543). В півтора рази зросла кількість автопригод з потерпілими на Кіровоградщині, на чверть – на Львівщині; разом з тим, на Рівненщині і Харківщині кількість ДТП з потерпілими найбільше скоротилася. У кількісному вимірі, найбільше ДТП з потерпілими зафіксовано у великих містах. Попереду сумного рейтингу – Львівщина, незначно відстають Київ і Дніпропетровщина – в цих регіонах кількість ДТП з постраждалими перевищила тисячу. Трохи не дотягнула до цього рубежу Одещина. Натомість, на Луганщині зафіксовано лише 121 транспортна пригода з потерпілими, на Буковині – 173.

У кількості загиблих на дорогах сумну першість так само тримає Львівщина – 124 особи. 112 людей загинули на Київщині (в столиці, для порівняння, загинула лише 61 особа), 110 – на Одещині. Натомість, на Луганщині загинуло лише 10 осіб, на Кіровоградщині – 26, на Тернопіллі – 28.

В середньому, в кожному третьому ДТП спричиняється шкода життю та здоров’ю на Луганщині, Сумщині та Кіровоградщині. Натомість, в столиці цей показник найменший – лише кожна 20-та дорожня пригода призводить до травм. На Київщині та Харківщині люди травмуються у кожній восьмій аварії. В середньому по країні кожна шоста аварія призводить до заподіяння шкоди життю та здоров’ю.

Якщо ж брати до уваги найтяжчі наслідки, то до смертельних наслідків призводить в середньому кожна 55-та аварія. Але й тут є свої «лідери»: на Франківщині до смерті на дорозі призводить кожна 21-ша аварія, на Чернігівщині – кожна 26-та. Натомість, в столиці загибель людини фіксується в середньому один раз на 340 випадків ДТП, а на Харківщині – у кожній 95-тій аварії.

Таким чином, можна зробити висновок, що, незважаючи на високу кількість ДТП у великих містах, що пов’язано з доволі щільним траффіком і великою кількістю транспортних засобів, ці аварії здебільшого не призводять до шкоди життю та здоров’ю громадян.

googlef3f44d3f0ec0258c.html