Оренда квартири: де знайти дешевше, і за що доведеться платити додатково.

Найбільш привабливі варіанти для оренди – звичайно, квартири в новобудовах. Їх вирізняє хороше планування, нові комунікації, щойно відремонтовані під'їзди, кілька ліфтів, впорядкована прибудинкова територія, парковка, наявність консьєржів або охорони території.

На вартість оренди впливають такі фактори, як клас житла, район, наявність транспортної інфраструктури, віддаленість від метро, ​​поверховість забудови, якість ремонту, обладнання квартири меблями і побутовою технікою. Чим якісніша і новіша обстановка квартири, тим орендна плата буде вищою. Натомість, квартири з мінімальним ремонтом та радянськими меблями «бабушка стайл» коштуватимуть нижче, ніж в цілому по ринку, і неперебірливі винаймачі мають змогу істотно заощадити. Так само заплатять менше і ті, хто «все своє носить з собою», і не потребує хазяйських холодильників, пральних машин чи диванів.

 

 

Як і очікувалося, найдорожчими виявилася оренда квартир в центральних новобудовах. Однокімнатна квартира в новому ЖК поблизу метро «Дружби народів» обійдеться майже у 500 доларів на місяць, а трикімнатна у новобудові на вул. Коновальця  (ст.м. «Печерська») здається за 1000 «вічнозелених».

В інших районах Києва ціни на оренду значно нижчі. Наприклад, у Голосіївському районі квартири майже вдвічі дешевші, ніж у більш центральних сусідів. «Одиничку» в новобудовах можна винайняти лише за 7 тисяч грн., «двушку» - в межах 10.

Приблизно в тому ж ціновому діапазоні обійдеться оренда нерухомості в Дарницькому районі – навіть в бюджетних новобудовах, віддалених від метро. Зокрема, «одиничку»  в ЖК на вулиці Здолбунівській можна орендувати щонайменше за 7200 грн.

А ось Деснянський район може похвалитися більш бюджетними пропозиціями – від 6 тисяч грн. Щоправда, ці варіанти «презентують» на ринку новобудови на віддалених троєщинських околицях. Про складнощі щоденного переїзду на правий берег і нерозвиненість віддаленої інфраструктури найбільшого столичного масиву серед киян ходять легенди, тож перш, ніж обрати привабливу за ціною пропозицію, варто добре зважити справжню ціну такого «безкоштовного сиру».

Серед трьох лівобережних районів найдорожчі пропозиції – в Дніпровському районі, розташованому вздовж червоної гілки метро. Пропозиції «одиничок» тут стартують з 8 тисяч, а за трикімнатну квартиру в престижному комплексі із закритою територією доведеться викласти вдвічі більшу суму.

Серед правобережних районів, зазвичай, найбільш привабливі за ціною пропозиції знаходяться у житлових комплексах на околицях – там можна знайти однокімнатні квартири від 6 тисяч грн., двокімнатні – трохи дорожче 10 тисяч., а трикімнатні – в районі 13-15 тисяч. Дещо вищою буде ціна в престижних комплексах з огородженою територією і власною інфраструктурою.

Якщо ж розглядати оренду нерухомості на вторинному ринку, в деяких районах міста вартість оренди старого житла майже не поступається новобудовам, а якщо йдеться про «сталінки» чи дореволюційні будинки з величезними кімнатами і високими стелями – старі квартири виявляться ще й дорожчими.

Орендна плата – це ще не всі витрати квартиронаймача. Якщо раніше у суму, що отримував власник квартири, включалися також базові витрати з квартплати (утримання території, газ, опалення), а орендар сплачував додатково лише за спожиту воду і газ, то наразі сума за оренду – це «нетто»-платіж, який отримує власник квартири; а уся комуналка, як стандартна, так і така, що залежить від обсягів споживання, додатково лягає на плечі орендаря. Тож, залежно від сезону, слід бути готовим викласти додатково від 1 до 5 тисяч гривень щомісяця за споживання комунальних благ.

В цьому аспекті, зазвичай, новобудови мають суттєву перевагу – нові квартири обладнуються індивідуальними лічильниками тепла, води і газу, терморегуляторами батарей опалення, бойлерами, що дозволяють заощадити на споживанні гарячої води.  А ось наявність загальнобудинкового лічильника не убезпечить мешканців окремих квартир від захмарних сум у платіжках. І навіть індивідуальна економія на опаленні ситуацію не врятує, бо мешканці все одно отримують платіж за «середню температуру» по будинку.

У ближньому передмісті навіть в новобудовах ціни подекуди у півтора-два рази нижчі за київські. Проте, знов-таки, постає питання інфраструктурної забезпеченості (магазини, місця відпочинку і дозвілля, лікарні, школи, дитячі садки). Для окремих міст і містечок актуальне також ускладнене сполучення з Києвом, відсутність централізованого гарячого водопостачання і непередбачуване комунальне господарство.

Убезпечити себе від додаткових витрат дозволяє страхування квартири, а також страхування відповідальності за шкоду, заподіяну сусіднім приміщенням внаслідок пожежі або залиття. Вартість програми страхування становить від 1,5 гривні на добу, що є цілком посильною сумою як для власника квартири, так і для орендаря. Подробиці на сайті http://unison-insurance.com.ua/fizichnim-osobam/strahuvannja-mayna/

googlef3f44d3f0ec0258c.html