Останній тиждень травня приніс руйнівні стихійні лиха на європейську частину Росії.

Останнього весняного тижня природна стихія завдала потужного удару по Москві та Підмосков’ю. Шквальний вітер ламав дерева, перекидав зупинки громадського транспорту, валив рекламні конструкції.

Кількість загиблих від урагану сягнула 16 осіб, поранення дістало майже дві сотні громадян. Понад 100 потерпілих знаходяться в лікарнях, з них 8 – у важкому стані. Основна кількість травм пов’язана з падінням на людей дерев та інших предметів, зокрема – зупинкових павільйонів.

За підрахунками служби з надзвичайних ситуацій, сильний вітер пошкодив понад 6,5 тисяч дерев. Пошкодження дістали 1,9 тисяч автівок, сотні будинків позбулися дахів та вікон.

Катастрофічні наслідки негоди в російській столиці ще раз змушують звернути увагу на вразливість інфраструктури великих міст до природних стихій. Як виявилося, буревій, що призвів до таких жахливих наслідків, за класифікацією навіть не дотягує за силою до встановлених значень «урагану», через що не робилися попередження населенню з боку служб з надзвичайних ситуацій. Незадовільним виявився стан нагляду за зеленими насадженнями, малими архітектурними формами, рекламними конструкціями. Хаотична забудова сприяє посиленню вітру і різкій зміні повітряних потоків. А засміченість ґрунтів, хаотичне паркування і самовільні будівельні роботи на місці зелених насаджень сприяють послабленню кореневої системи дерев та зростанню їх аварійності.

Слід зауважити і небезпеку рекламних конструкцій, які можуть впасти або зірватися від сильного вітру. Рекламоносії, а також малі архітектурні форми, встановлюються з порушенням законодавства, належним чином не закріплюються, що також призводить до заподіяння шкоди життю та майну.

У випадку посилення вітру і оголошення штормового попередження, подбайте про безпеку. Попередьте своїх близьких; бажано перебувати вдома і не виходити на вулицю. Щільно закрийте усі вікна і двері, приберіть з відкритих ділянок (балкони, тераси) майно, що може бути віднесене вітром і спричинити шкоду. Особливо зверніть увагу на місце паркування автомобіля – простежте, аби поблизу не було великих дерев, рекламних щитів, вивісок, що можуть впасти на автомобіль.

І не забувайте, що збитки, заподіяні природними стихіями, найпростіше відшкодувати шляхом укладання договорів страхування. Завітайте до нашого інтернет-магазину, і застрахуйте своє здоров’я, майно та автомобіль.

googlef3f44d3f0ec0258c.html