Пінопласт або мінвата?

Додаткова ізоляція приміщень приносить вагомі дивіденди власнику житла. В приміщенні значно простіше підтримувати комфортну температуру, знижується споживання тепла та електрики. Найчастіше застосовують зовнішнє утеплення, обшиваючи зовнішні стіни будинків. Для цього використовуються або пінополістирол (що у побуті називається «пінопласт») або так звана мінеральна вата (скляне або базальтове волокно).

 

Експерти «ЮНІСОН СТРАХУВАННЯ» вирішили з’ясувати переваги та недоліки кожного з цих утеплювачів.

 

Теплопроводимість трошки нижча у пінополістиролу, проте обидві речовини мають дуже низькі показники теплопроводимості. Також обидві ці речовини не є гігроскопічними, тобто, не всотують вологу.

 

Суттєвою відмінністю є, по-перше, займистість матеріалу. Пінополістирол здатен горіти; саме тому не дозволяється робити суцільну теплоізоляцію з самого лише пінополістиролу. Зокрема, утеплення навколо вікон та дверей має бути зроблено все ж з мінвати; також з мінеральної вати робляться «перебивки» через кожні 2-3 поверхи, задля запобігання поширенню вогню. Киянам знайомий житловий комплекс з кількох багатоповерхівок на Шулявці, який помилково ізолювали суцільним пінополістиролом. В цих будинках вже кілька разів траплялися масштабні пожежі, причому вогонь найкраще поширювався саме зовнішніми стінами, що були оббиті займистим теплоізолювачем.

 

Ще однією істотною відмінністю є здатність речовини пропускати випари вологи. Пінополістирол зовсім не пропускає пар; саме тому, його не радять використовувати для оздоблення стін, зроблених з «дихаючих» матеріалів на кшталт газобетону чи пінобетону. Волога, що випаровується в приміщенні, конденсуватиметься на стінах. Натомість, мінвата пропускає і повітря, і пар, тож сирість не затримуватиметься.

 

Мінеральна вата є пластичною речовиною, а пінопласт не гнеться і є дуже крихким. Саме тому ані та, ані інша речовина не використовується для виконання теплоізоляційних робіт в чистому вигляді. Для зміцнення матеріалу використовується армувальна сітка, а також штукатурка чи інші ізоляційні матеріали (наприклад, фасадна плитка) для захисту від опадів та вітру. Проте для фрагментарного ізолювання доцільніше використовувати все ж пінополістирол - адже мінеральна вата, завдяки особливостям матеріалу, буде вбирати атмосферну вологу, тож в квартирі буде сиро і незатишно.

 

В будь-якому разі, краще за все, коли роботи виконують спеціалісти, максимально беручи до уваги властивості матеріалів і враховуючи вимоги будівельних технологій та правил безпеки.

 

Проте найнадійнішим способом убезпечити своє майно є страхування квартири. Укласти договір ви можете в нашому інтернет-магазині.

googlef3f44d3f0ec0258c.html