Пошкодження автомобілів тваринами входить до числа найпоширеніших причин страхових подій.

Як показало дослідження, проведене однією з провідних українських страхових компаній, 8% зареєстрованих страхових подій за договорами страхування транспортних засобів є наслідком зіткнення або іншого контакту автомобіля з тваринами.

Як правило, наїзд навіть на середнього собаку може призвести до значного пошкодження автомобіля. А зіткнення з більш габаритною твариною – лосем, коровою чи конем – може виявитися фатальним як для тварини, так і для автомобіля.

На проїжджій частині дороги тварини стають лякливими, і можуть несподівано відскочити вбік, або, навпаки, виявити агресію до транспортного засобу, що проїжджає повз них. Бували випадки, коли бик або кінь сприймали автомобіль за самця-конкурента і агресивно його атакували.

Страждають автомобілі і від зубів та кігтів «братів наших менших». Страховики реєстрували випадки, коли пацюки погризли дроти в машині, а безхатні собаки покусали колеса і подряпали фарбу. Бешкетні ворони шкодять скляні деталі, кидаючи з дерев горіхи. І навіть мирні індики, що вирішили прогулятися по даху автівки, пошкодили лакофарбове покриття транспортного засобу та пом’яли дах машини.

Інколи тварини стають лише пасивними учасниками страхових подій. Так, одного разу застрахований автомобіль постраждав через бабцю, яка вирішила, що той перелякав її гусей, і вдарила його своєю палицею. А в іншому випадку – гурту п’яничок біля генделику не сподобався кіт, що проходив повз них. Тваринка сховалася під машину, звідки її намагалися вигнати, стукаючи палицею по автомобілю. Про подальшу долю кота не повідомлялося, а ось автівку після цього довелося ремонтувати.

Тож, обираючи програму страхування для свого автомобіля, переконайтеся, що в ньому прописаний ризик пошкодження автомобіля внаслідок дії тварин та птахів. Як виявилося, для України подібні пригоди – не така вже і рідкість. Також у договір страхування варто включити страхування на випадок пошкодження автомобіля внаслідок протиправних дій третіх осіб.

Детальніше про програми страхування транспортних засобів дізнайтеся на нашому сайті

http://unison-insurance.com.ua/fizichnim-osobam/strahuvannja-transportnih-zasobiv/

googlef3f44d3f0ec0258c.html