Приблизно чверть людей не пристібаються, сідаючи на заднє сидіння автівки

Американський страховий інститут дорожньої безпеки (IIHS) провів дослідження на тему використання ременів безпеки на задніх сидіннях. Опитування в США показало, що приблизно чверть людей не пристібаються, сідаючи на заднє сидіння автівки. З цього приводу в IIHS провели профільний краш-тест.

Опитування експертів охопило 1172 особи у віці від 18 років, які їздили на задніх сидіннях автомобілів останнім часом. незважаючи на те, що на передніх сидіннях користуються пасками безпеки 91% пасажирів, тільки 72% використовують це знаряддя убезпечення на задніх сидіннях.

Чому ж люди нехтують пасками безпеки? Мабуть, живучим є стереотип, що перебувати на задніх сидіннях безпечніше. Також слід брати до уваги елементарну забудькуватість та той факт, що на задньому сидінні знайти паски буває не так просто.

У новому ролику IIHS показана імітація фронтального зіткнення на швидкості 35 миль на годину (56 кілометрів на годину). Манекен на водійському місці пристебнутий, тоді як сидячий за ним «пасажир» - ні.

Людина, яка не пристібається на задньому сидінні в разі аварії може не тільки сама отримати травми, несумісні з життям, а й бути причиною того, що такі ж травми отримає сидить водій або пасажир, що сидить попереду. Від удару вага людини набагато збільшується, і непристебнутий пасажир просто зімне переднє крісло...

За даними IIHS, в 2015 році ремені безпеки врятували 13 941 життя після аварій. Якби всі люди пристібаються, це могло б запобігти ще 2800 смертям. Для пікапів, мінівенів та позашляховиків використання ременів знижує ризик смертельних травм на 60 відсотків, а для звичайних легковиків - на 45 відсотків.

googlef3f44d3f0ec0258c.html