Рівень агрострахування в Україні залишається вкрай низьким - він становить близько 5% від засіяних площ.

"Рівень агрострахування в Україні залишається вкрай низьким - він становить близько 5% від засіяних площ", - повідомив керуючий партнер страхового брокера EUROP Insurance Brokers Седрік Германн.

"І це в країні, де сільське господарство є однією з провідних галузей національної економіки. Для порівняння: рівень агрострахування у Франції становить 30-35%, в Іспанії - 60%, в Канаді він сягає 80%, а в Америці - 90% від усіх засіяних площ", - зазначив експерт.

За його словами, українські сільгоспвиробники бачать в агрострахування не спосіб регулювання фінансових потоків, а додаткове оподаткування.

"Намагаючись максимально здешевити своє виробництво, вони всіляко прагнуть уникнути агрострахування. При цьому не завжди беруть до уваги, що насправді страхують не тільки сільгоспкультури, скільки власний бізнес. Незалежно від того, чи застраховані пшениця або кукурудза, в разі настання погодного ризику вони все одно загинуть. Але якщо ці та інші сільгоспкультури застраховані, то виживе бізнес", - говорить Седрік Германн.

При цьому, на його думку, в сфері агрострахування має бути передбачена державна підтримка. "Вона повинна передбачати часткову компенсацію страхової премії за рахунок центрального бюджету. Через відсутність такої програми страхові послуги для багатьох аграріїв все ще залишаються занадто дорогими і тому недоступними", - додав експерт.

Без державної підтримки, зазначає він, добровільне агрострахування не зможе отримати належного розвитку. Його рівень зможе скласти не більше 10-20%.

"Хоча для України і це буде проривом", - говорить керуючий партнер страхового брокера EUROP Insurance Brokers.

Дізнайтеся більше про програми агрострахування на нашому сайті

googlef3f44d3f0ec0258c.html