Ризикова еквілібристика

Складна політична ситуація в Україні призвела до обвалу страхового ринку в 2014 році на 20%. Іспит на виживання доводиться складати усім. Багато банків його не склали і стали неплатоспроможними. На рахунках багатьох з них знаходилися резерви страхових компаній. Кошти «зависли», що, в свою чергу, викликало ефект доміно і завдало втрат уже страховикам. На жаль, прогнози експертів невтішні. Страховий ринок незалежної України невеликий і слабкий. На жаль! Економічні проблеми тільки погіршили й без того невтішне становище з прозорістю і стабільністю ведення бізнесу.

Кроки до краю прірви

Страхові компанії переживають важкі часи. Основні причини цього:

  • втрата значної частини ринку;
  • неплатоспроможність ряду банків;
  • необхідність докапіталізації.

Особливо постраждали ті, хто займався корпоративним страхуванням, а також ті, хто концентрував свою діяльність у східних регіонах.

Другий удар страховики отримали від банківської системи. Резерви багатьох страхових компаній розміщувалися на депозитах у банках. Банківських гарантій для юридичних осіб немає. В результаті обвалу цілого ряду фінансових установ виникла велика заборгованість перед страховиками. Це викликало значний брак коштів, необхідних для забезпечення платоспроможності ринку. Подібна ситуація в 2008-2009 роках спричинила банкротство багатьох великих страховиків.

Інфляційні процеси в країні вимагають термінової докапіталізації страхових компаній. Тільки для виконання вимог законодавства потрібно 1 млрд. грн. Відсутність перспектив позбавляє компанії підтримки акціонерів, і це може викликати ланцюгову реакцію банкрутств.

Головне - вижити

Доходи українців і підприємств істотно знизилися. Відповідно зменшилися і обсяги страхового ринку. За прогнозами експертів падіння продовжиться і в 2015 році. І це при дуже низькій рентабельності. За всіма видами страхування, пов'язаними з курсом долара, відбулося зростання рівня збитковості договорів та зниження числа укладених договорів. Незважаючи на спроби страхових компаній утримувати ціни, кількість клієнтів скорочується.

Тим не менш, здаватися ніхто не збирається. Ті компанії, що виживуть, можуть стати провідними в страховій галузі України. І це буде вартим докладених зусиль.

googlef3f44d3f0ec0258c.html