Ризикове страхування в Україні-2015: тенденції та перспективи

На сьогоднішній день на стан страхового ринку впливає політична ситуація в країні. Згідно інформації, наданої Нацкомфінпослуг, в Україні функціонує не більше 300 страхових організацій.

Ринкові тренди

Кризу на ринку пов'язують, перш за все, з девальвацією гривні. На думку комітету, цей процес спричинив:

  • зростання вартості полісів КАСКО, ОСЦПВ і медстраховки;
  • зростання виплат за договорами автострахування у 2015 році в порівнянні з минулим роком приблизно на 85 млн грн;
  • зниження платежів за договорами страхування кредитів — їх стало менше на 22 млн грн;
  • те, що фактичною страховою діяльністю на сьогоднішній день займається близько чверті ризикових компаній, а якість активів 12% з них не відповідає законодавчим нормативам.

На практиці спостерігається зростання платежів за договорами ДМС фізосіб і зниження платежів за договорами корпоративного ризикового страхування. Поліс КАСКО на даний момент є менш актуальним, ніж ОСЦПВ. Нацкомфінпослуг пов'язує це зі зниженням платоспроможності клієнтів. Подібне характерне і для страхування майна.

Чи буде прогрес?

За словами голови Нацкомфінпослуг Ігора Пашко, значно похитнули ринок ризикового страхування територіальні втрати, бойові дії у зоні АТО і вимушена міграція населення з Донецької та Луганської областей. Страховики уникають приймати ризики, пов'язані з діяльністю підприємств на Сході України.

Переведення ризикового страхування під нагляд НБУ може призвести до переформатування роботи організацій страхової галузі. Результат даних заходів, як зазначає Ігор Пашко, відчується вже наприкінці 2016 року.

googlef3f44d3f0ec0258c.html