Хто заплатить за «литовця»?

Останнім часом на українських дорогах побільшало автомобілів на литовських, польських, словацьких чи болгарських номерах. Ні для кого не секрет, що переважна більшість таких машин належать нашим співгромадянам, які таким чином намагаються уникнути драконівських податків, якими обтяжується придбання імпортних автомобілів. Через це вартість авто зростає у 1,5 – 2 рази порівняно з закордонними цінами.

Проте впадає у вічі майже повна відсутність зелененьких стікерів «автоцивілки» на лобовому склі автівок з іноземними номерами, в той час як на машинах з українською реєстрацією наявність таких стікерів є майже стовідсотковою. Звичайно, вішати стікер на лобове скло – справа добровільна; проте тенденція насторожує. Тож чи можуть власники транспортного засобу з іноземною реєстрацією придбати «автоцивілку»? І що робити, якщо машину законослухняного українця пошкодить такий собі псевдо-поляк, який вирішив заощадити не лише на податках, але й на страхуванні ОСЦПВ?

Експерти «ЮНІСОН СТРАХУВАННЯ» коментують ситуацію, в яку потрапляють власники автомобілів з іноземною реєстрацією на території України.

Згідно з українським законодавством, на території України забороняється експлуатація автомобілів, що не убезпечені за договорами «автоцивілки» чи «Зеленої карти» («автоцивілка» міжнародного зразка). Автомобілі з іноземною реєстрацією прибувають на нашу територію з уже оформленим полісом «Зелена карта»; натомість, українські автомобілісти користуються внутрішніми договорами ОСЦПВ.

Чи може український автовласник, що експлуатує автомобіль з іноземною реєстрацією, укласти договір страхування відповідальності? Так. Спеціально для таких випадків в таблиці коефіцієнтів передбачена так звана «сьома тарифна зона» - для автомобілів з іноземною реєстрацією.

Збитки, заподіяні одне одному українськими автовласниками, в межах страхової суми покриваються відповідними страховими компаніями за договорами ОСЦПВ. Якщо ж винуватцем дорожньої пригоди став добропорядний автовласник із-за кордону, він напевне має поліс «Зеленої карти», за яким збитки відшкодує Моторне (транспортне) страхове Бюро України, після чого українському Бюро перерахує кошти страхова компанія винуватця.

Проте, що робити, якщо в ваш автомобіль врізався власник незастрахованої автівки? Дуже часто наші липові «литовці» та «поляки», скоївши пригоду, вважають за краще покинути розбиту автівку і зникнути з місця пригоди – адже все одно в українських правоохоронців нема жодного документу, що підтвердив би належність транспортного засобу нашому громадянину.

Пам'ятайте: якщо ваш автомобіль, що постраждав внаслідок ДТП, убезпечений за договором «автоцивілки» або «Зеленої карти», в разі заподіяння йому збитку незастрахованим автомобілем, цей збиток відшкодовуватиме Моторне (транспортне) страхове Бюро України.

Тож не забувайте про оформлення договорів «автоцивілки» - скористайтеся сервісом нашого інтернет-магазину!

googlef3f44d3f0ec0258c.html