Скільки коштує «моя фортеця»

Портал «Домик.уа» проаналізував ціни на нерухомість в обласних центрах України. При цьому, аналізувалися як будинки в новобудовах на околицях, так і квартири в будинках старого житлового фонду.

 

На ринку старого житла лідером є столиця, де двокімнатна квартира коштує 30 тисяч доларів. Проте, на ціну столичної квартири впливає безліч факторів – розташування біля метро, покращене планування в деяких старих будинках (наприклад, «сталінки» чи дореволюційної забудови), наявність ремонту, ліфтів, об’єктів соціальної інфраструктури та ін. З урахуванням цього, вартість двокімнатної квартири може зрости майже вдвічі.

 

Приблизно на тому ж рівні, що і в Києві, коштує одеська нерухомість. За двокімнатну квартиру в «перлині біля моря» доведеться викласти 29 тисяч доларів.

 

Другу групу щодо вартості двокімнатних квартир складають міста-«мільйонники» - Львів (24 тисячі доларів), Харків і Дніпро (по 22 тисячі). Доволі високі ціни на житло і в Чернівцях – 20 тисяч «зелених».

 

Вартість двокімнатних квартир в решті обласних центрів приблизно рівномірна, і коливається в межах 12 – 19 тисяч доларів. Найдешевше старе житло коштує, як не дивно, в Запоріжжі – лише 12 тисяч доларів. На тисячу більше треба наготувати жителям Луцька, Івано-Франківська і Хмельницького. А от в Тернополі і Рівному квартири лише трошки не дотягують до психологічного бар’єра у 20 тисяч доларів.

 

Дещо інша ситуація з цінами в новобудовах. Якщо не брати до уваги елітні житлові комплекси, найдешевшою нерухомістю в новобудовах є квартири в житлових комплексах на околицях. Знов-таки, на ціну впливає наявність і якість ремонту, об’єктів інфраструктури, зон відпочинку, стан будинків.

 

На відміну від старих квартир, де ціни в столиці та інших містах різняться незначно, на ринку новобудов київські ціни відрізняються від інших регіонів більш суттєво. Киянам за нову «двушку» доведеться готувати 60 тисяч доларів, одеситам – 46 тисяч, а львів’янам нова двокімнатна квартира обійдеться у 38 тисяч доларів. Ці три міста лідирують за цінами як на старе, так і на нове житло.

 

Несподівано цінову конкуренцію Харкову і Дніпру склали новобудови на Західній Україні. Рівень цін на нове харківське житло є таким, як в Івано-Франківську, Тернополі та Чернівцях – 25-28 тисяч доларів (при тому, що старе житло на Прикарпатті є одним з найдешевших). В переважній більшості обласних центрів квартира в новобудові обійдеться у 20-23 тисячі доларів, а найдешевшу новеньку «двушку» можуть собі  дозволити херсонці та полтавці – їм нове житло обійдеться у 17-18 тисяч доларів, не набагато дорожче за старе житло.

 

Втім, кияни можуть заощадити, придбавши квартиру у ближньому передмісті. В містах-супутниках, якщо пощастить, можна придбати двокімнатну квартиру з ремонтом «під заселення» за 40-45 тисяч доларів, що відсотків на 25-30 менше, ніж в столиці.

 

Страхування нерухомості – це надійний захист ваших інвестицій. Зверніть увагу на програми убезпечення нерухомості в нашому інтернет-магазині: без огляду і необхідності візиту до страхової компанії ви зможете застрахувати як власне житло, так і відповідальність перед сусідами за збитки, заподіяні внаслідок пожежі або залиття.

googlef3f44d3f0ec0258c.html