Страхові компанії не зможуть повернути банковські депозити

Київський апеляційний суд зобов'язав «Дельта Банк» повернути компанії «Провідна» понад 4 млн гривень. Аргументи банку суд проігнорував, і постанову про стягнення коштів було передано в страхову компанію.

Чи повернуться борги?

Юристи компанії «Провідна» змогли довести, що депозитний договір з «Дельта Банком» припинився до введення тимчасової адміністрації. Як відзначають експерти, страхові компанії рідко виграють подібні справи в суді.

Разом з тим президент Ліги страхових організацій України Олександр Філонюк зазначає, що ситуація з «Дельта Банком»— непоодинокий випадок. Він же повідомляє про наступні моменти:

  • на сьогоднішній день у банках-банкрутах залишається від 75 млн до 1 млрд гривень страхових компаній. Зокрема, тільки Брокбізнесбанк заморозив близько 0,3 млрд гривень фондів МТСБУ;
  • Нацкомфінуслуг не може нічого зробити в цій ситуації — страхові компанії в даний момент є сьомими у черзі кредиторів;
  • проблемні фінустанови не мають необхідної кількості коштів для виплат фізичним особам, не кажучи вже про страхові компанії.

У свою чергу один з членів Нацкомфінпослуг Олександр Залєтов акцентує, що деякі страхові компанії змогли повернути свої депозити. Так, оціночна вартість депозитів сьогодні складає близько 0, 5 млрд гривень.

Законодавчі хитрощі

Від початку зими 2015 «заморожені» кошти не будуть активами страхових компаній. Документ, який розглядає принципово новий підхід до активів страховиків, був прийнятий 30 червня цього року. У новому положенні зазначено, що депозитні кошти в проблемних банках не є регульованими. Банки з низьким рейтингом, у свою чергу, не можуть виплатити страховикам більше ніж 25-75% усіх активів.

Документ буде затверджений у жовтні 2015 року. Як повідомляє Олександр Залєтов, зараз він активно обговорюється та узгоджується з Нацкомфінпослуг.

Ще одне нововведення, яке очікує страховий сегмент у 2016 році — його повний перехід під контроль Нацбанку України. Це, на думку Олександра Філонюка, владнає розбіжності між страховими та банківськими організаціями.

googlef3f44d3f0ec0258c.html