Страховий бізнес - проти

Об'єднання страхових компаній, проаналізувавши законопроект «Про ОСЦПВ», в зверненні до Верховної Ради відзначили його недоліки, та зробили висновок про неможливість його підтримки страховим ринком.

Предмет розбіжностей

Йдеться про внесений депутатами БПП проект про зміну Закону «Про ОСЦПВ». Запропоновані зміни стосуються в основному підвищення лімітів страхових сум потерпілим у ДТП і механізму управління МТСБУ. Страхову суму для постраждалих у ДТП пропонується збільшити до 1 млн. грн. Значне зростання виплат пропонується і за шкоду майну. Збільшення пропонується зробити поетапно за 5 років.

Підстави для подібних ініціатив дійсно є. Інфляція і знецінення гривні роблять суми страхових виплат з обов'язкового страхування явно недостатніми для компенсації витрат на оздоровлення потерпілих та ремонт пошкодженого майна.

Що стосується зміни структури управління, то в проекті закону пропонується введення замість Президії нового органу управління з розширеними функціями - виконком МТСБУ. Склад Коордради пропонується формувати з рівним представництвом владних структур (Кабмін, АП, ВР) і страховиків.

Запропоноване представництво в Коордраді:

  • 3 людини від Кабміну;
  • 3 члени від АП;
  • 3 депутати з профільного комітету;
  • 9 страховиків;
  • представник Нацкомфінпослуг.

Участь представника Нацкомфінпослуг, на думку авторів, дозволить приймати рішення в особливо суперечливих питаннях. За Коордрадою закріплюється функція затвердження виплат потерпілим та обсяг фінансування дирекції. Є пропозиція мінімальні гарантійні внески страховика розраховувати за офіційним курсом на дату внесення, а не в гривні.

Суть заперечень

Погоджуючись з необхідністю вдосконалення страхування у нас в країні, представники страхового бізнесу відзначили явні недоліки запропонованих змін.

Введення виконкому Коордради, по суті, усуне представників страхових компаній від оперативних рішень. Закріплення посади керівника виконкому за представником органу нагляду може викликати конфлікт інтересів і суперечить законодавству. Подібні рішення тільки погіршать ситуацію на страховому ринку.

Збільшення страхових сум за договорами ОСЦПВ, звичайно, необхідно, але запропоноване підвищення, з одного боку, не повною мірою відповідає Угоді про асоціацію України та ЄС, а з другого - може потягти за собою підвищення страхових платежів.

Страховики наразі напрацьовують альтернативний законопроект.

googlef3f44d3f0ec0258c.html