Страховий ринок у 2016 році зріс майже на 20%

Страховий ринок у 2016 році зріс майже на 20% - йдеться у щорічному огляді страхового ринку, підготовленому Нацкомфінпослуг.

Загальний обсяг страхових платежів склав 35,2 млрд. грн., що на 18% більше, ніж рік тому. Натомість, обсяг страхових виплат зріс лише на 9% і склав 8,8 млрд. грн. У загальному обсязі ВВП валові премії займають 1,5%, однак, якщо враховувати лише чисті платежі (за вирахуванням перестрахування), отримаємо 1,1%.


Загальна кількість страховиків на кінець року становила 310, у тому числі 39 компаній зі страхування життя і 271 "non-life" компанія. За рік кількість страховиків скоротилася на 51, у т.ч. 10 компаній зі страхування життя. Ця тенденція зберігається вже кілька років, і, напевно, триватиме і надалі.


Незважаючи на зростання платежів за всіма видами страхування (транспортне страхування – на 18%, вантажів – на 23%, майнове – на 19%, медичне – на 22%), кількість договорів страхування зменшилась на 11,3%; а якщо брати до уваги тільки добровільне страхування - то на 64%. Особливо невтішна статистика у майновому страхуванні, де кількість договорів зменшилася одразу на 90%.


Обсяг коштів, переданих у перестрахування, зріс на чверть – до 12,7 млрд. грн. Як і раніше, українські страховики віддають перевагу внутрішньому перестрахуванню (8,7 млрд. грн.). Проте, обсяги премій, сплачених перестраховикам за кордон, другий рік поспіль демонструють темпи зростання в межах 60% на рік і досягли 4 млрд. грн. 


Зауважимо тривожну тенденцію зменшення загальних активів страховиків (ця тенденція зберігається вже другий рік поспіль, з 70 млрд. грн. активів два роки тому - наразі на балансах страховиків залишилося тільки 56 млрд.), а також зменшення суми активів, придатних для представлення коштів страхових резервів (відповідно, з 40 до 35 млрд. грн.). Зменшується і частка ліквідних активів – якщо рік тому частка грошей на поточних рахунках і банківських депозитах складала 41,6%, то зараз – 41,2%, а в грошовому вимірі їх розмір зменшився майже на 700 млн. грн. (до 14,5 млрд. грн.). Зауважимо, що загальний обсяг страхових резервів усіх компаній становить майже 21 млрд. грн. – таким чином, резерви забезпечені ліквідними активами лише на 70%.


На роздрібний страховий ринок припадає 37,6% зібраних страхових платежів – рік тому частка цього сегменту становила 34,4%. 

 

На цьому тлі компанія «ЮНІСОН СТРАХУВАННЯ» зберегла основні ринкові позиції, забезпечивши зростання страхових платежів по основних видах діяльності. При цьому, обсяг страхових резервів компанії зріс на 21% (в середньому по ринку приріст склав 14%), а їхня забезпеченість високоліквідними активами складає 3,3 рази проти 0,7 в середньому по ринку.

googlef3f44d3f0ec0258c.html