Страхування громадянської відповідальності квартиронаймачів. Міф або прийдешня реальність?

Усіх власників або орендарів квартир в найближчому майбутньому очікує обов’язкове страхування нерухомого майна. Народний депутат України Сергій Мартиняк зареєстрував у ВР проект закону № 2402. Контроль над виконанням законопроекту покладається на керівників багатоквартирних будинків. На думку експертів раніше жовтня документ на розгляд сесії ВР не потрапить.

Змусити страхувати житло в Україні намагалися не раз. Проект закону Сергія Мартиняка не обумовлює тарифи і ліміти покладених виплат. Очікується їх встановлення Кабінетом міністрів України. Залучення компаній, що займаються страхуванням, до відшкодування збитку, заподіяного подіями, обумовленими в документі, поліпшить добробут потерпілих і зменшить матеріальні втрати винуватців події.

Законопроект вже викликав численні спори. Деякі аналітики упевнені, що витрати, необхідні для організації такого виду обов'язкового страхування, будуть більші, ніж страхові виплати. Тому економічній доцільності вводити цей вид страхування, немає. Інші упевнені в тому, що бідне населення не зможе самостійно компенсувати завданий збиток сусідам. Тому ініціативу народного депутата вважають доречною.

Народний депутат також вніс пропозицію доповнити Закон України "Про житлово-комунальні послуги" зобов'язанням укласти страховий договір.

googlef3f44d3f0ec0258c.html