Страхування морських суден: особливості договірних відносин

Сьогодні власники морських суден і яхт вважають оформлення поліса КАСКО своїх плавзасобів необхідним. Це пояснюється тим, що на воді дуже часто виникають різні непередбачені ситуації, від яких практично неможливо убезпечити себе і своє судно.

Характерні особливості


Морське страхування по праву вважається одним із найстаріших видів страхування, який існував ще в 8-7 столітті до н.е. Сьогодні без такого страхування неможливе нормальне ведення морського бізнесу. Та й вигода від страхування КАСКО для судновласника очевидна - в разі біди йому компенсують вартість судна. Поліс забезпечує повну фінансову компенсацію для власників суден у разі виникнення непередбачених подій.
У ролі об'єкта страхування КАСКО найчастіше виступає корпус судна, все наявне обладнання, суднові механізми. Саме слово «КАСКО» в перекладі з голландської означає «корпус». Термін, на який можна оформити страховку, вибирає судновласник. Зазвичай договір страхування укладається на рік або на час якогось певного рейсу. Це дуже важливий пункт договору. Договір страхування морського транспорту може діяти не тільки в період плавання, але і під час простою, ремонту, зберігання в міжнавігаційний період.
Дуже важливо, щоб у договорі страхування були прописані всі істотні страхові ризики. Це може бути загибель морського судна, його часткове пошкодження під час пожежі або стихійного лиха, зіткнення з наземними транспортними засобами, захоплення піратами та інше. На розрахунок вартості впливають багато факторів, серед яких: характеристики судна, прапор, рік виготовлення та інше. Страхова сума за договором обумовлюється сторонами.
Окремо може бути застрахована цивільна відповідальність судновласника за шкоду, заподіяну пасажирам, екіпажу, іншим судам, навколишньому середовищу, а також власникам перевезеного вантажу.
Для договору страхування морського транспорту справедливі всі основні вимоги, характерні для договорів страхування транспорту.

googlef3f44d3f0ec0258c.html