Українців почали штрафувати за їзду на нерозмитнених автівках

Перші наслідки незаконних оборудок з придбанням автомобілів на іноземних номерах відчули на собі українці, що вирішили заощадити на митних зборах шляхом хитрих схем з фіктивним працевлаштуванням за кордоном.

Митним кодексом (ст. 485) прямо передбачена відповідальність за ухилення від сплати митних зборів у трикратному розмірі несплачених платежів. Відтак, поступово починають з'являтися судові рішення, згідно з якими, власникам автівок з іноземною реєстрацією виписуються шести- або й семизначні штрафи.

Багато хто з автовласників посилається на положення Стамбульської конвенції про тимчасове ввезення автівок на чужу митну територію. Проте випадки керування "литовцем" українським громадянином не підпадають під положення Конвенції.

Якщо автівка використовується з комерційною метою, необхідно мати ліцензію на перевезення. Крім того, транспорту комерційного призначення забороняється перетинати кордон "зеленим" митним коридором. А при ввезенні приватного автомобіля, податкові пільги надаються лише нерезидентам.

Натомість, частина 4 статті 380 Митного кодексу України забороняє передавати автівки з іноземною реєстрацією в користування українським громадянам.

За даними autocentre.ua, набільше об'яв щодо продажу нерозмитнених автівок розміщено в мережі щодо Аudi A6, Toyota Camry, Audi A4, VW Jetta і VW Golf. Найбільше переглядів об'яв - майже у тих самих автівок: Audi A6, VW Passat B5, VW Golf, Audi A4, Toyota Camry.

Отже, аби не позбутися омріяного авто і не отримати припис на значний штраф - не варто спокушати долю і купувати автомобілі сумнівного походження. Сподіваємося, що за рік-два переважна більшість завезеного в Україну автомобільного непотребу опиниться там, де й належить - на ринках запчастин і базах металобрухту.

Зауважимо ще одну важливу деталь. Страхування КАСКО щодо автівок "на литовських бляхах" є неможливим - хоча б тому, що страхове відшкодування має отримувати фактичний власник автівки, яким за документами значиться іноземна фірма чи громадянин. Натомість, автівки з українською реєстрацією страхуються без проблем - на нашому сайті

googlef3f44d3f0ec0258c.html