Український туризм 2015

Липень і серпень відзначилися зростанням ринку страхування туризму в Україні. Падіння продажів страховок з початку року не лише припинилося, але навіть намітилося невелике зростання відносно минулого року. Торішнє просідання ринку страхування майже на 40% фахівці пов'язують, в основному з тривожними очікуваннями подій на сході країни і невпевненістю в майбутньому. Істотна девальвація гривні сприяла продовженню падіння продажів і у першому - другому кварталі цього року. Кризові явища в економіці і невпевненість у завтрашньому дні значно зменшили потік туристів за кордон.

Перелом ситуації

У кінці червня відбувся різкий перелом тенденції. Стабілізація курсу гривні допомогла українському туристові вирішити фінансові труднощі щодо організації відпочинку за кордоном. Виходом зі скрутного становища стали економ-тури. При цьому кількість відносно дорогих путівок до Європи і екзотичні країни, на зразок Індії і Таїланду практично не виросла. Основні напрямки економ-туризму:

  • Болгарія;
  • Туреччина;
  • Єгипет.

Саме матеріальний чинник став визначальним для вибору маршрутів. Тим не менш, зростання літніх продажів не зможе компенсувати велике падіння ринку з початку року. Очікування цього падіння знаходиться в районі 20%.

Витрати зовнішнього ринку значною мірою компенсуються внутрішнім страхуванням туристів. Основний вид страховки для туризму по Україні — недорогі поліси від нещасного випадку. Платіж — 1—5 грн в день. Сума виплат залежить від страхового випадку і коливається від 3 до 10 тис. грн. За оцінкою фахівців, кількість полісів українців, які подорожують Україною, збільшилася щонайменше удвічі. Як правило, робота страховиків з такою категорією туристів ведеться без посередників.

Основні напрямки внутрішнього туризму традиційні: Карпати, Волинь та Чернівецька область — на заході, район Причорномор'я — на півдні. Відмінність нинішнього року полягає у розмиванні сезонності. Якщо раніше в Карпати їздили в основному взимку, то в цьому році помічений серйозний приплив туристів і в інші сезони.

googlef3f44d3f0ec0258c.html