В Україні подорожчає ОСЦПВ

Національною комісією, що регулює ринки фінансових послуг, було прийнято рішення про збільшення страхових сум за договорами ОСЦПВ.

Згідно з рішенням цієї комісії, нові ліміти за договорами ОСЦПВ будуть складати:

  • заподіяння шкоди для здоров'я одного потерпілого – 200 тис. грн.;
  • заподіяння шкоди майну – 100 тис. грн. Загальна сума виплати при цьому не повинна перевищувати 500 тис. грн. по одній дорожньо-транспортній пригоді.

Договори ОСЦПВ на нових умовах можна буде укладати з листопада цього року. А ось цінова політика більшості страхових компаній країни призвела до збільшення вартості полісу, який вже зараз подорожчав в середньому у 1.5 рази..

Більшість експертів в галузі страхування переконані, що збільшення лімітів виплат за заподіяння шкоди потерпілому – це вкрай важливе і необхідне рішення, яке захистить права постраждалої сторони. Адже попередня сума (50 тис. грн.) не відшкодовувала фінансових витрат на дорогий ремонт автомобіля, і потерпілому у ДТП доводилося додатково судитися, щоб відшкодувати реальні збитки. Але на практиці дуже часто виходить так, що офіційного майна винуватець не має, тому виплати можуть затягуватися на роки.

Але, як і раніше, дуже важливим є не стільки сам факт збільшення страхових лімітів в країні, скільки бажання страховиків покрити збитки своїх клієнтів. Досі немає чітко регламентованого державного контролю над діяльністю страхових компаній. Хоча дуже великі повноваження сьогодні має Моторно-транспортне страхове бюро України, проте його робота гальмується суперечками в керівництві організації.

Вирішити питання невиплати страхових випадків можна шляхом запровадження так званого прямого врегулювання збитків, коли страхове відшкодування виплачує потерпілому та страхова компанія, у якій автомобіліст купував поліс ОСЦПВ. Таким чином, отримання відшкодування буде залежати лише від об'рунтованого вибора страхувальника, а не від сумлінного підходу до вибора страховика винуватця ДТП.

googlef3f44d3f0ec0258c.html