В Україні зменшилася кількість застрахованих авто

Власники українських автомобілів перестали страхувати свої транспортні засоби. Статистика свідчить про те, що з січня 2015 року полісів КАСКО було продано всього 35 тисяч, що в два рази менше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Експерти в галузі страхування говорять про те, що така тенденція буде тривати і надалі.

Однак, якщо говорити про премії в роздрібному страхуванні, то за перший квартал 2015 року страховими компаніями було зібрано близько 450 млн. гривень, що майже ідентично торішнім показникам. Тобто, зменшення кількості договорів було компенсовано за рахунок їх ціни.

Головною причиною того, що водії стали менше страхувати автомобілі КАСКО, є девальвація гривні і нестабільність вітчизняної економіки. В країні стрімко подорожчали поліси КАСКО, бо їх вартість безпосередньо залежить від ціни авто. Ще однією вагомою причиною такого стану речей стало старіння автопарку в Україні. Адже через введення мита на ввезення імпортних авто ринок нових машин значно зменшився, натомість виріс попит на транспортні засоби, які були в користуванні.

Взагалі, в Україні середній вік автомобіля складає близько 20 років, чого не можна сказати про розвинені європейські держави, де 5-річне авто коштує в рази менше нового.

Крім того, зменшилась платоспроможність українського споживача, зросла вартість палива та автозапчастин. Також подорожчали послуги станцій технічного огляду.

Таке падіння прогнозується аж до 2017 року. Однак це не означає, що потрібно піддаватися загальній паніці і не страхувати авто. Швидше - навпаки. Необхідно максимально захистити своє майно у непевний час.

googlef3f44d3f0ec0258c.html