В Україні змінять правила проїзду перехресть з круговим рухом

Незабаром учасникам дорожнього руху належить випробувати на собі чергове нововведення. Йдеться про зміни в Правила дорожнього руху і Закон України «Про дорожній рух», підтриманим Верховною Радою України. Зміни стосуватимуться руху по кругових розв'язках, який регулюється статтею 41 згаданого Закону. За новими правилами, пріоритет в русі отримує транспортний засіб, який вже знаходиться на кільці.


Стаття 41 закону "Про дорожній рух" доповнюється наступним розділом: "Перевага в русі на перехрестях, де організовано круговий рух, надається транспортним засобам, які вже рухаються по кільцю".


Парламентарії по-різному пояснюють своє рішення. Деякі апелюють до міжнародного досвіду організації кругового руху, де практично повсюдно діє єдина схема руху Roundabout. Її суть полягає якраз в наданні пріоритету в русі транспортним засобам, які рухаються по кільцю.


Однак серед мотивів, які спонукали авторів розробити законопроект, зазначається кепський стан дорожньої інфраструктури, зокрема - відсутність коштів на нанесення дорожньої розмітки та встановлення дорожніх знаків. Оскільки в Україні відсутні єдині правила проїзду таких перехресть, і пріоритетність руху на кожній розв'язці своя, виникають аварійні ситуації. Тому уніфікація правил буде прихильно сприйнята суспільством - впевнені парламентарії.


Згідно зі статистикою, після введення в дію схеми Roundabout, аварійність на відповідному перехресті зменшувалася приблизно на 80%.


Ми звертаємо увагу автомобілістів на майбутні нововведення, оскільки на першому етапі аварійні ситуації будуть виникати через те, що багато водіїв будуть по-старому дотримуватися правил пріоритету, що існували до цього, до яких вони вже звикли.


Уникнути неприємних наслідків ДТП, що виникли через неузгоджені дії водіїв на перехресті, допоможе поліс «автоцивілки». Оформити поліс ОСЦПВ в режимі онлайн ви можете в нашому інтернет-магазині, а також за допомогою мобільного додатку.

googlef3f44d3f0ec0258c.html