Весняні тенденції на столичному ринку нерухомості

Серед покупців житлової нерухомості найбільш популярними є однокімнатні квартири. Найчастіше потенційні покупці запитують про наявність стандартних однокімнатних квартир вартістю 30-40 тисяч доларів. Такі квартири можна знайти в не дуже престижних мікрорайонах на околицях столиці – зокрема, в Голосіївському, Дарницькому, Святошинському районах, а також в ближньому передмісті.

 

Найбільш поширеним є придбання одно- чи двокімнатних квартир з метою їх подальшої здачі в оренду. Не секрет, що однокімнатні квартири користуються найбільшим попитом у приїжджих, які змушені винаймати житло. Ціни на «одинички» так само є нижчими за квартири інших категорій. Останнім часом стало трендом також придбання квартир меншої площі, з метою заощадити на сплаті комунальних послуг.

 

За що покупці згодні доплатити, а за що вимагатимуть зниження ціни – думка експертів «ЮНІСОН СТРАХУВАННЯ».

 

  • Терміновість продажу. Якщо продавець житла потребує грошей негайно, він охоче йтиме на поступки в ціні. Так само варто мати на увазі, що деякі продавці свідомо завищують ціну на квартиру порівняно з бажаною, аби була можливість варіювати ціною.
  • Наявність метро. Залежно від того, наскільки квартира знаходиться далеко від метро, ціна може варіюватися у межах 5-10%. У віддалених районах ціна буде меншою, а поблизу станції метро (чи в радіусі 2-3 зупинок від неї) ціна буде вищою.
  • Наявність ремонту. Покупці звертають увагу на стан комунікацій, наявність лічильників, стан стін, підлоги та стелі. Це й не дивно – адже за відсутності ремонту його доведеться робити самотужки. А ремонт в однокімнатній квартирі зробить неможливим негайне заселення. Стан комунікацій впливає і на розмір комунальних платежів.
  • Стан під’їзду та довкілля. Покупець, який прискіпливо вивчає стан квартири, не залишить поза увагою стан під’їздів, ліфтів, смітників та наявність довкола генделиків та інших місць концентрації декласованих елементів. Цілком імовірно, що покупець відмовиться від придбання житла, якщо його не влаштують моменти, пов’язані з благустроєм території.
  • Наявність самовільних перепланувань чи прибудов. Легалізація перепланувань вимагає істотних «інвестицій», тож така квартира коштуватиме дешевше – проте варто кілька разів подумати, чи варто робити таке придбання.
  • Серед квартир однакового планування, квартири в цегляних будинках є більш привабливими за панельні. В цегляних будинках кращі, в першу чергу, показники тепло- та звукоізоляції.
  • Нарешті, квартири в нових будинках коштують дорожче, ніж в старих. Сучасні новобудови вже зводяться з урахуванням вимог енергозаощаджуючих технологій, мають краще планування, в них нові охайні ліфти і краще спланована прибудинкова територія. В старих будинках часто виходять з ладу внутрішньодомові системи; і навіть якщо покупець в щойно придбаній квартирі встановить сучасні пластикові труби та мідну проводку, це не убезпечить його від аварійних ситуацій через зношеність комунікацій у сусідів.

 

Найкращий спосіб убезпечити нову квартиру від прикрих несподіванок – застрахувати її за однією з наших програм. Оберіть програму, що найбільш відповідає вашим потребам, на сайті нашого інтернет-магазину

googlef3f44d3f0ec0258c.html