Власникам та наймачам житла у майбутньому буде необхідно страхуватися

Планується впровадження ще одного виду страхування, обов'язкового для громадян України. Новий законопроект був внесений членом групи «Воля народу» Сергієм Мартиняком. Майбутній закон включений до реєстру Верховної Ради 17 липня поточного року, а розглянуть його наприкінці осені 2015.

Особливості нововведень

Відповідно до законопроекту Сергія Мартиняка квартиронаймачів і власників житла очікує наступне:

  • страхові договори укладатимуть керівники багатоквартирних будинків. Вони ж стануть перевіряти їхню наявність у мешканців;
  • одним із пунктів договору є експлуатація апартаментів і житлових будинків відповідно до українського законодавства;
  • страхові компанії залучаються до відшкодування всіх видів матеріальних збитків — пожеж, вибухів газу та пошкоджень у зв’язку з несправністю комунікацій;

Останній пункт докладно розглянуто в пояснювальній записці. Депутат зазначає, що законопроект сприятиме соціальному захисту громадян та притягне до відповідальності ймовірних винуватців.

Розміри виплат та їхній ліміт законопроект Сергія Мартиняка не розглядає. Їхня розробка та остаточний регламент переданий на розгляд Кабінету міністрів України.

Житлове страхування: думки

Передумовою для кампанії зі страхування квартир їх власниками та орендарями була повінь у Західній Україні в 2008 році. Тоді вітчизняне МНС закликало до введення обов'язкового майнового страхування. Страховий платіж передбачався у сумі 100 гривень на рік, страхова сума за договором дорівнювала 100 тисячам гривень.

На 2015 рік вартість страхування не буде вищою, незважаючи на значне знецінення гривні. На думку голови комісії зі страхування товариства фінансових аналітиків України В'ячеслава Черняховського, це пов'язано з поганими житловими умовами, у тому числі з відсутністю належного ремонту комунікацій у більшості будинків. Разом з цим Черняховський називає даний вид страхування позбавленим вигоди для економіки країни.

Іншої думки - президент асоціації «Страховий бізнес» Ігор Яковенко. Він зазначає, що бідність населення не дозволяє компенсувати шкоду, заподіяну сусідами. Разом з цим громадський діяч наголошує, що законопроект має бути розглянутий громадськістю. Думка самого Сергія Мартиняка невідома, але Нацкомфінпослуг вже ознайомився з майбутнім законопроектом.

googlef3f44d3f0ec0258c.html