Водії поки не побачать електронного поліса ОСЦПВ

Компанія «КІТ» обіцяла здати розробку електронного поліса ОСЦПВ у листопаді. Але поки розробники не встигають та переносять терміни. Наразі промислове впровадження проекту заплановано на грудень.

Електронний поліс: що обіцяють?

Згідно з планом, віртуальний документ ОСЦПВ - це запис про договір страхування в головній базі МТСБУ. Його буде достатньо для підтвердження страхового забезпечення. Віртуальну страховку ОСЦПВ можна використовувати двома способами:

  • роздрукувати на аркуші А4;
  • зберегти як файл на смартфон, планшет, ноутбук або інше переносний пристрій.

Всі необхідні рішення вже прийняті. Правки і зміни до ЗУ «Про ОСЦПВ» готові і спрямовані у відповідні інстанції. Електронна форма поліса покликана позбутися необхідності виготовляти, зберігати, вести облік та інвентаризацію бланків. Але головна мета розробки - в зручності, адже водій зможе оформити страховку online «від А до Я» без посередників, не виходячи з дому.

Причина затримки

Компанія, що виграла тендер, вказала термін розробки віртуального поліса - 120 днів. Експерти вважали, що «КІТ» має всі необхідні напрацювання, і для повного здійснення задуму їм достатньо двох місяців.

Проте терміни змістилися. Причина - складнощі з ухваленням нового ЗУ «Про ОСЦПВ», що регламентує умови впровадження електронного полісу. Без підготовленої законодавчої бази розробка так і залишиться на папері.

Члени Президії всерйоз занепокоїлися відстрочкою, адже точна дата була опублікована і задекларована МТСБУ перед депутатами. Адміністрація йде на ризик, запускаючи систему одночасно з законодавчим оформленням. Після здачі розробку будуть допрацьовувати ще 3-4 роки. Загалом, поки що водіям скористатися комфортом інноваційним напрацювань не вдасться.

googlef3f44d3f0ec0258c.html