Водій транспортного засобу несе відповідальність за заподіяння шкоди життю та здоров'ю пішохода, навіть якщо він не є винним у ДТП

Водій транспортного засобу несе відповідальність за заподіяння шкоди життю та здоров'ю пішохода, навіть якщо він не є винним у ДТП.

Саме так правники трактують положення статті 1187 Цивільного Кодексу України. Згідно з нею, діяльність, пов'язана з використанням, зберіганням або утриманням транспортних засобів є джерелом підвищеної небезпеки - а отже, водій транспортного засобу може бути звільнений від відповідальності за шкоду життю та здоров'ю громадянина тільки якщо така шкода стала наслідком дії обставин непереборної сили або умислу потерпілого (наприклад, якщо автомобіль рушив з місця внаслідок стихійного лиха, або потерпілий навмисне вирішив собі вкоротити віку).

Саме тому, страхові компанії мають сплачувати відшкодування за договором "автоцивілки" навіть у тому випадку, коли судом доведена відсутність провини водія транспортного засобу. Надалі, на власний розсуд, страхова компанія може пред'являти регресний позов до винуватця ДТП, з вимогою повернути суму сплаченого страхового відшкодування.

googlef3f44d3f0ec0258c.html