Введення системи штрафних балів на дорогах України

Паралельно з введенням на наших дорогах автофіксації правопорушень починає діяти система штрафних балів, ліміт на які кожен рік буде встановлюватися усім без винятку водіям, і зніматися у разі скоєння ними різного роду порушень ПДР, зафіксованих на камеру.

Спеціально для цього до Кодексу адміністративних правопорушень України буде включена стаття, згідно з якою поліція отримає право знімати з порушників відповідні бали. Відповідно до внесених змін в українському законодавстві, всім водіям буде нараховано 150 штрафних балів. Ці бали будуть зніматися тільки у випадках, якщо правопорушення було зафіксовано фото- або відеокамерами. За кожен вид порушення ПДР буде відніматися певну кількість штрафних балів. Після вичерпання балів на правопорушника чекають звичайні грошові штрафи, які разом з документальним підтвердженням факту порушення будуть приходити на домашню адресу винуватця.

Але не за всі скоєні правопорушення водій буде позбавлятися штрафних балів. Серйозні ігнорування ПДР, як і раніше, будуть каратися грошовими штрафами. Такі порушення, як перевищення швидкості менше ніж на 20 км/год, неправильне вантажоперевезення, ігнорування дорожньої розмітки та інші, призводитимуть до позбавлення 50 штрафних балів або грошового штрафу в розмірі 255 грн. За розмову по мобільному телефону за кермом, порушення проїзду перехрестя теж буде братися 50 штрафних балів. Це не вичерпний список тих правопорушень, які передбачають зняття штрафних балів. Детальну інформацію шукайте на сайті Міністерства внутрішніх справ.

Якщо говорити про штрафи, які будуть виставлены пысля використання лымыту штрафних балів, то тут система дуже проста. Оплатити їх потрібно протягом 5 днів з моменту отримання постанови. Якщо протягом 30 днів ви не оскаржили штраф в судовому порядку і не оплатили його, розмір оплати автоматично збільшиться вдвічі. Якщо ж оплата не була здійснена протягом 60 днів з моменту вручення, то така справа буде передана до виконавчої служби.

googlef3f44d3f0ec0258c.html