З 1 жовтня 2017 року вводиться в дію інформаційна система "Електронний європротокол"

МТСБУ з 1 жовтня 2017 року ввело в дію інформаційну систему "Електронний європротокол", що дозволяє оформляти європротокол (процедура оформлення ДТП без участі поліції) не тільки в паперовій, але і в електронній формі.

Таким чином, Україна стала однією з перших європейських країн, в яких є можливість оформляти європротокол в електронній формі.

Нагадаємо, що європротоколом (як в паперовій, так і в електронній формі) можна скористатися за умови, якщо:
- в ДТП взяло участь два транспортні засоби,
- відсутні травмовані або загиблі люди,
- водії-учасники ДТП мають поліси ОСЦПВ,
- учасники ДТП мають спільне бачення щодо її обставин,
- у водіїв відсутні ознаки алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів.

У разі невиконання хоча б однієї з зазначених умов, виклик відповідного підрозділу Національної поліції для оформлення ДТП є обов’язковим.

Додаткові умови для застосування системи «Електронний Європротокол»:

- транспортні засоби обох учасників ДТП повинні мати діючі поліси внутрішнього страхування ОСЦПВ. Якщо один з транспортних засобів забезпечений полісом іноземного страховика, необхідно використовувати паперовий бланк Європротоколу або викликати поліцію.
- Водії повинні мати при собі справні мобільні телефони. Хоча б один з учасників ДТП повинен мати з собою пристрій (смартфон, планшет, ноутбук) з фотокамерою та доступом в Інтернет.
- Ідентифікаційні дані про страхувальника (коди ІНПП або ЄДРПОУ) та про забезпечений транспортний засіб (номерний знак, марку та модель) мають бути зазначені в полісі та коректно внесені в єдину централізовану базу даних МТСБУ. В протилежному випадку Система не зможе правильно ідентифікувати учасників ДТП.

Якщо водії скористались Європротоколом (незалежно від його форми), то вони:
- мають право залишити місце ДТП,
- звільняються від обов'язку інформувати відповідний підрозділ Національної поліції України про настання ДТП,
- звільняються від адміністративної відповідальності, передбаченої за спричинення ДТП,
- повинні не пізніше трьох робочих днів з дати ДТП звернутись зі своїм примірником заповненого Європротоколу до страховика, з яким укладали договір обов`язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів. В разі використання системи «Електронний Європротокол» повідомлення страховикам учасників ДТП відправляються автоматично.

Система "Електронний європротокол" передбачає внесення основних даних, необхідних для оформлення європротоколу, учасниками ДТП, їх автоматичне доповнення даними ЦБД МТСБУ і автоматичне інформування обох страховиків учасників ДТП про настання ДТП за участю забезпечених ними транспортних засобів. Система має зручний інтерфейс з адаптацією під всі поширені операційні системи, містить важливі підказки та попередження для користувачів.

Виходячи з заповнених обставин ДТП, система запропонує набір типових схем ДТП, з яких можна вибрати ту, яка повністю відповідає обставинам події, а якщо жодна із запропонованих схем не підходить, схему ДТП треба скласти самостійно, сфотографувати її і розмістити фото відповідно до інструкцій системи.

Європротоколи, заповнені в електронній формі, практично виключають помилки при їх заповненні і, таким чином, виключають випадки відмови недобросовісних страховиків у відшкодуванні збитків за формальними ознаками наявності помилок, яких важко уникнути при оформленні паперового бланка.

Подальші дії учасників ДТП для отримання страхового відшкодування залишаються незмінними.

googlef3f44d3f0ec0258c.html