З початку 2016 року українці придбали понад 2 тисячі електромобілів

За 2016 і перший квартал 2017 року в Україні зареєстровано 2284 «зелених» авто. При цьому, за перші три місяці 2017 року українці придбали 620 нових електричних автівок – це удвічі більше, ніж в 1 кварталі 2016 року. Україна входить в ТОП-5 країн, в яких електромобілі користуються найбільшим попитом.

Чітко окреслилися три регіони, які стали локомотивами у придбанні екологічного автотранспорту – це Київ та область (659 авто), Одещина (486) і Харківщина (446). Суттєво відстали інші великі міста – в Дніпрі зареєстровано 134 нових екоавтівки, на Львівщині – 127, на Запоріжжі – лише 75. Приємно здивував Івано-Франківськ, де придбано 55 «зелених» автомобілів. Найменше – 9 електричних машин – придбано на Луганщині, по 11 – на Закарпатті, Буковині та Житомирщині.

Серед марок електроавтомобілів беззаперечним лідером є «NISSAN». На авто цієї марки припадає 1867 зареєстрованих екомашин – понад 80% від загальної кількості. Бренди «Ford» і «Tesla», що посідають другу і третю «сходинки», трошки не дотягнули до сотні. Майже півсотні електромобілів поставив на український ринок BMW.

Серед кольорів автівок очікувано стали популярними кольори, найбільш поширені і серед звичайних автівок – сірий (34%), білий (26%) і чорний (16%). Попитом користуються також автівки синього і червоного кольорів.

Нагадаємо, що український уряд розробив концепцію стимулювання ринку і виробництва електромобілів в Україні. Зокрема, нові та вживані електромобілі планують звільняти від ввізного мита, ПДВ та інших податків і зборів, а власникам екологічних транспортних засобів хочуть надати суттєві преференції – зокрема, звільнити від плати за паркування, а також дозволити рух смугами для громадського транспорту. Податкові пільги та державну підтримку отримують також виробники електричних автомобілів і запасних частин до них.

Також зазначимо, що «заправити» екологічну автівку коштує набагато дешевше, ніж автомобіль, який працює на традиційних видах палива. Більше того – власники багатьох бізнес-центрів, ресторанів та торгівельних закладів, керуючись принципами корпоративної соціальної відповідальності, облаштовують на паркінгах біля своїх закладів безкоштовні зарядні пристрої як свій внесок в екологічний стан довкілля. Можливо, цей сервіс буде безкоштовним лише на початку експансії електромобілів – але навіть платна підзарядка обійдеться значно дешевше за повний бензобак.

Щоправда, поки що власники електричних автомобілів почуваються комфортно лише у великих містах, де для них починають створювати відповідну інфраструктуру. Навіть не всі траси державного значення обладнані зарядними станціями в достатній кількості. Скажімо, на трасі Київ-Ковель-Варшава таких пунктів лише 5 – в Пісківці, Коростені, Сарнах, Любомлі і на кордоні з Польщею, причому між останніми двома – відстань лише кілька кілометрів. Жодної заправки для електромобілів не позначено в такому величезному місті, як Кривий Ріг. На всю Миколаївську область – фактично діє лише один зарядний пункт в обласному центрі (ще два розташовані на трасі Київ-Одеса, яка проходить по віддаленому кордону області, і фактично не є складовою обласної інфраструктури). Не кращою є ситуація на Волині, де наразі, крім згаданих двох заправних пунктів на трасі Київ-Варшава, є лише один зарядний пункт в Луцьку. Це при тому, що Волинська область межує з Польщею, в який ринок електромобілів також дуже розвинутий. Натомість, сусідня Рівненщина може похвалитися півтора десятками електрозаправок. А в столиці їхня кількість перевищує дві сотні. Дізнатися про місце розташування найближчої зарядної станції не тільки в Україні, але й по всьому світі, ви можете за допомогою сервісу https://autogeek.com.ua/ev-chargers-map/

Щодо укладання договору страхування електромобіля, звертайтеся до нашої компанії за телефоном (044) 3-624-624, або відправивши заявку за допомогою мобільного додатку «ЮНІСОН СТРАХУВАННЯ».

googlef3f44d3f0ec0258c.html