За рік обсяг витоків конфіденційних даних у світі збільшився у вісім разів

Згідно зі звітом InfoWatch, за рік обсяг витоків конфіденційних даних у світі збільшився у вісім разів

Очікується, що за підсумками 2017 року збитки підприємств можуть перевищити 50 мільярдів доларів.

В першому півріччі 2017 року у світі стався витік 7,78 мільярда записів з персональною та платіжною інформацією. За минулий рік таких випадків зафіксовано 1,06 мільярди, а за весь 2016 рік було скомпрометовано 3 мільярди записів. При цьому, 98% випадків компрометації записів сталася внаслідок лише 20 катастрофічних інцидентів.

Зростанню несприятливої статистики сприяє перехід комерційної діяльності в режим онлайн, розвиток електронних комунікацій, переведення документообігу в електронний режим.

Всього за перші шість місяців цього року сталося 925 інцидентів, що супроводжувалися компрометацією електронних записів - це на 10% більше, ніж за той самий період минулого року.

Найбільше збільшилася кількість випадків витоку платіжної інформації - 26,8% від загального обсягу. У першому півріччі 2016 року питома вага цієї категорії інформації становила 6,2%. Найпопулярніші сценарії витоку платіжних даних - за допомогою злому хмарних сховищ (45,3%) і email (44,1%).

Проте, експерти сумніваються в такому шаленому темпі зростання випадків злому особистої інформації, вважаючи, що раніше просто не всі джерела, що повідомляють про такі інциденти, були доступними. Водночас, вони побоюються, що реальна кількість таких інцидентів ще більша.

Згідно з даними аналітичного центру Zecurion, за підсумками 2017 року збитки підприємств від втрати конфіденційної інформації можуть перевищити 50 мільярдів доларів. Найчастіше причиною витоку служить недбале ставлення компаній до захисту конфіденційної інформації, корпоративних секретів і персональних даних клієнтів.

В Україні є можливість укладання договору страхування професійної відповідальності посадових осіб - у тому числі за збитки, заподіяні в результаті помилок або недостатньої компетентності.

googlef3f44d3f0ec0258c.html