Законопроект МТСБУ та його наслідки для ринку ОСЦПВ в Україні

Що восени ОСЦПВ нам готує?

У обов'язкового страхування накопичилося багато проблем. Всі чекають прийняття законопроекту, розробленого МТСБУ для якісної зміни ринку ОСЦПВ. Які зміни на нас чекають і що це дасть?

Очікування змін

Законопроект передбачає багато змін, що стосуються як укладання договорів, так і порядку виплат за ними. Основні зміни пов'язані з такими трьома моментами:

  • впровадження електронного поліса;
  • механізм прямого врегулювання;
  • зміна порядку виплат за збанкрутілу компанію.

Електронний поліс спростить багато операцій і дозволить більш жорстко контролювати страховика. Втрати бланків полісів будуть виключені. Пряме врегулювання кардинально змінить порядок виплати, підвищить якість обслуговування і зменшить терміни виконання зобов'язань. Передбачається, що взаєморозрахунки між страховиками будуть під контролем МТСБУ.

Виплати потерпілим збанкрутілого або позбавленого ліцензії страховика будуть здійснюватися з фондів Бюро. Це підтвердить турботу держави і страхових компаній про клієнтів.

Планується за 8 років вийти на європейські ліміти відповідальності. Щоб зробити це максимально плавно, передбачається їхній щорічний перегляд. Цього року перегляд тарифів практично неможливий.

Впровадження Бюро додаткових внесків за порушення строків виконання зобов'язань виявилося своєчасним рішенням для поліпшення фінансової дисципліни. МТСБУ планує оптимізувати кадровий склад і зробити свою роботу максимально прозорою. З цією метою в поточному році штат був скорочений на 15%. З цього року планується зробити звітність страховиків публічною. Всі зацікавлені в поліпшенні, і це вселяє надію на успішне реформування. Залишається чекати осіннього прийняття закону.

googlef3f44d3f0ec0258c.html