Збитки від вибуху в Тянцзіні оцінюють у 400 млн. доларів

Вибух у китайському порту Тяньцзінь страховики оцінили не менше ніж в $400 млн. Це сумна подія серйозно вплинула на страхові і перестрахувальні компанії у всьому світі. Техногенна катастрофа такого масштабу буває не часто. Зараз вже можна сказати, що вибухи на складі завдали масштабного удару по відомих автоконцернах.

Масштаби трагедії

Два найпотужніших вибухи приголомшили Китай. Вогняну кулю було видно навіть з космосу. Десятки загиблих, сотні поранених. Багато постраждалих перебувають у важкому стані. Щонайменше 500 людей втратили дах. Ударна хвиля вибивала двері в радіусі 10 кілометрів від епіцентру вибуху. Офіційні причини події поки не названі.

Через Тяньцзінь, що входить до 10 найбільших портів світу, здійснювався великий імпорт автомобілів. 4000 машин вигоріли вщент і не підлягають відновленню. Навіть за приблизними оцінками це збитки більш ніж на $50 млн. Поки складно оцінити величезний збиток майну і морським вантажам. Попередня оцінка шкоди тільки по складах становить не менше $344 млн.

Страхові втрати

Розмір заподіяних вибухами і пожежею збитків визначити поки неможливо навіть приблизно. Всі оцінки носять попередній характер. Тим не менш, постраждалі компанії вже вимагають виплат за своїми страховими договорами. Так компанія Renault вже оголосила про втрату мінімум $33 млн. У розрахунках закладалася ціна найдешевшої моделі авто для Китаю. Реальні втрати значно вище. Згоріли автомобілі фірм Toyota, Volkswagen, Honda, Mitsubishi. Крім прямих втрат майна, існують ще втрати від упущеної вигоди і т.д.

Вже зараз можна сказати, що страхові виплати будуть безпрецедентними. Щонайменше, передбачаються страхові виплати за такими основними напрямками:

  • знищення та пошкодження майна компаній;
  • збиток особистій власності;
  • втрата здоров'я.

У будь-якому випадку, страхування - це найправильніше рішення для пом'якшення наслідків техногенних катастроф.

googlef3f44d3f0ec0258c.html