"Зелена карта" - нововведення з початку 2016 року

Моторне (транспортне) страхове бюро України (МТСБУ) проінформувало про остаточний перехід з початку 2016 року на нове свідоцтво страхування "Зелена карта". Ця форма свідоцтва спеціально розроблена з метою автоматизації роздруку пакету документації полісу міжнародного страхування з негайним внесенням усіх даних про умови надання страхування в ЦБД МТСБУ.

Сертифікат страхування виглядає як бланк, що складається з трьох рівноцінних блоків :

  • картка застрахованого транспортного засобу, що відповідає вимогам, висуненим Міжнародною системою "Green Card";
  • оригінал свідоцтва;
  • копія свідоцтва.

Вся страхова документація оснащена високим показником захисту. Згідно з опублікованою вказівкою Нацкомфінпослуг, визначений період переходу, під час якого дозволяється оформляти договори про здійснення страхування на затвердженій формі шаблону с 2010 року до початку 2016 року.

Для того, щоб захистити водіїв, які виїжджають за межі України, в МТСБУ був створений спеціальний сервіс, що здійснює перевірку полісу "Green Card". Сервіс дозволяє перевірити, в якому статусі знаходиться поліс за станом на вказану дату і на засоби пересування, з відображенням його номера державної реєстрації.

Після звернення в ЦБД МТСБУ власник транспортного засобу може перевірити достовірність бланка свідоцтва про страхування ще до моменту перетину кордону. Така послуга дозволяє захистити власників від шахрайства, зберегти імідж українських власників транспортних засобів. Сервіс отримав популярність серед іноземних структур, контролюючих наявність діючих договорів. Адже пересування по території країн, що є учасниками системи "Зелена карта", без полісу заборонено. Ліміт відповідальності залежить від законодавчої бази країни, на території якої сталося ДТП.

googlef3f44d3f0ec0258c.html