Зміна сфер впливу в страховій галузі України

Наприкінці липня цього року у Верховній Раді України був зареєстрований важливий для страховиків законопроект, що передбачає ліквідацію Національної комісії з регулювання ринків фінансових послуг. Тепер всі функції розділять між собою керівництво Національного банку України та Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Чим це загрожує страховим компаніям і звичайним громадянам?

Правління Національного банку України на чолі з Гонтарєвою В. О. вже неодноразово демонструвало своє принципове ставлення до фіктивних банків, визнавши неплатоспроможними 55 фінансових установ з 180. Скорочення чекає в найближчий час і страхові компанії, які фактично не виплачують клієнтам передбачені за договорами кошти.

Експерти переконані, що після зміни регулятора з усіх зареєстрованих страхових компаній у країні залишиться приблизно тільки кожна десята - тобто 40 з 400 організацій, які існують на даний момент. Більше половини фірм закриються і будуть визнані неплатоспроможними, адже багато страхових компаній створювалися для мінімізації податків конкретних підприємств та фінансових груп. Це відбудеться в тому випадку, якщо Нацбанк застосує до страховиків такі ж вимоги, які висувалися до роботи банківських установ.

Галузь страхування вже давно потребує реформування. Ринок потребує генеральної чистки, після якої залишаться тільки ті страхові компанії, які виконують всі зобов'язання перед клієнтами. Хоча дуже сумнівною видається перспектива того, що інвестори захочуть вкладати кошти у бізнес, що опиниться під загрозою закриття.

Звичайним громадянам, які бажають застрахувати власне життя, автомобіль, житло, бізнес, залишається довіритися страховим компаніям, які сумлінно виконують всі зобов'язання і існують на ринку не один рік. А далі - сподіватися, що у разі біди компанія відшкодує збитки. Іншого виходу просто не існує.

googlef3f44d3f0ec0258c.html